subject close

Beyçelik Holding’in sosyal sorumluluk projesi Beyçelik ile Aklım Yenilikte ile çocukları yaratıcı ve inovatif düşünmeye teşvik etmek, beyin fırtınası becerilerini ve farklı düşünme yeteneklerini geliştirmek amaçlanıyor. Çocukları yeniliğe ve keşfetmeye yöneltmek için gerçekleştirilecek atölyeler, eğlendirici ve öğretici bir yaratıcı düşünme oyunu ile başlıyor. “İnovasyon Nedir, Ne Değildir?” sunumunun ardından çocuklar otomotiv, enerji ve iklimlendirme sektörlerinde belirlenecek bir probleme çözüm modeli olacak inovatif fikirlerin üretimi için beyin fırtınası yapıyor. Çözümlerini geliştiren takımlar, çözüm modellerini anlattıkları sunumlarını gerçekleştiriyor. Yaratıcı ve yenilikçi düşünmeye dikkat çekmek, beyin fırtınası becerilerini ve farklı düşünme yeteneğini geliştirmek için yapılan atölyelerde, çocuklar karmaşık problemler çözerken ve yeni durumlarla karşı karşıya kalırken alternatiflere açık olmayı öğreniyor.

Beyçelik ile Aklım Yenilikte için özel olarak yazılan “Sihirli Baston” tiyatro oyununda Aslı, Şule ve Emre isimli üç arkadaş mahallenin genç ruhlu yaşlısı Yılmaz Dede’ye sürpriz bir doğum günü hediyesi hazırlıyor. Çocuklar, hediye için düşündükleri fikirler ile Yılmaz Dede’nin baston ihtiyacını karşılarken, geliştirdikleri yenilikçi düşüncelerle hediyelerine işlevsellik ve yaratıcılık katıyor. Çocuklar bu keyifli tiyatro oyunu ile eğlenirken, sorunlara farklı bir pencereden bakmayı da deneyimliyor.

8-11 Yaş aralığındaki çocukları hedefleyen projenin ilki 24-25-26 Haziran 2022 tarihlerinde ücretsiz olarak Bursa Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Detaylı bilgi için tıklayınız