subject close

Beyçelik ile Aklım Yenilikte

Beyçelik ile Aklım Yenilikte Projesi ile çocukları yaratıcı ve inovatif düşünmeye teşvik etmek, beyin fırtınası becerilerini ve farklı düşünme yeteneklerini geliştirmek amaçlanıyor.

24-25-26 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Beyçelik ile Aklım Yenilikte Projesinde; 8-11 yaş aralığındaki çocuklar otomotiv, yenilenebilir enerji ve iklimlendirme konulu inovasyon atölyelerinin yanı sıra tiyatro oyunu “Sihirli Baston” ile hem öğrenecek hem keyifli vakit geçirecek.

PROGRAM VE KAYIT İÇİN TIKLAYIN keyboard_arrow_right

İnovasyon Atölyesi: Otomotiv

Çocukları yeniliğe ve buluşa açık olmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilecek atölye, eğlendirici ve öğretici bir yaratıcı düşünme oyunu ile başlıyor, çalışma ‘İnovasyon Nedir?’ konulu sunum ile devam ediyor. Sunumun ardından otomotiv alanında verilecek olan bir konuya, katılımcılardan oluşturulan takımlar inovatif fikirler üretebilmek için beyin fırtınası yapıyor. Geliştirilen fikirlerin sunumu ve değerlendirilmesiyle birlikte atölyemiz tamamlanıyor.

İnovasyon Atölyesi: Enerji

Çocukları yeniliğe ve buluşa açık olmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilecek atölye, eğlendirici ve öğretici bir yaratıcı düşünme oyunu ile başlıyor, çalışma ‘İnovasyon Nedir?’ konulu sunum ile devam ediyor. Sunumun ardından enerji alanında verilecek olan bir konuya, katılımcılardan oluşturulan takımlar inovatif fikirler üretebilmek için beyin fırtınası yapıyor. Geliştirilen fikirlerin sunumu ve değerlendirilmesiyle birlikte atölyemiz tamamlanıyor.

İnovasyon Atölyesi: İklimlendirme

Çocukları yeniliğe ve buluşa açık olmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilecek atölye, eğlendirici ve öğretici bir yaratıcı düşünme oyunu ile başlıyor, çalışma ‘İnovasyon Nedir?’ konulu sunum ile devam ediyor. Sunumun ardından iklimlendirme alanında verilecek olan bir konuya, katılımcılardan oluşturulan takımlar inovatif fikirler üretebilmek için beyin fırtınası yapıyor. Geliştirilen fikirlerin sunumu ve değerlendirilmesiyle birlikte atölyemiz tamamlanıyor.

Tiyatro: Sihirli Baston

“Beyçelik ile Aklım Yenilikte” sosyal sorumluluk projesi için özel olarak yazılan Sihirli Baston çocuk oyununda Aslı, Şule ve Emre isimli üç arkadaş mahallenin genç ruhlu dedesi Yılmaz Dede’ye sürpriz bir doğum günü hediyesi hazırlıyorlar. Çocuklar, hediye için düşündükleri fikirler ile Yılmaz Dede’nin baston ihtiyacını çözerken geliştirdikleri yenilikçi düşüncelerle verdikleri hediyeye işlevsellik ve yaratıcılık katıyorlar.

Yazan Yöneten ve Müzik: Şan Aydemir,
Aranjör: Ege Semercioğlu,
Dekor Tasarım: Şan Aydemir, Dekor Yapım: Özgür Dilba Öz
PROGRAM VE KAYIT İÇİN TIKLAYIN keyboard_arrow_right