subject close

Gesbey

Beyçelik Holding ve İspanyol Gestamp Wind Steel ortaklığı ile 2010 yılında kurulan Gesbey Enerji Türbini Kule Üretim San. ve Tic. A.Ş. rüzgar türbini kule üretimi alanında Bandırma Organize Sanayi Bölgesinde toplam 91 bin metrekarelik üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de en yüksek kapasitede rüzgar türbin kule üretimi gerçekleştiren Gesbey’in yılda 300 adet kule üretim kapasitesi bulunmaktadır. Üretim tesisinde ağırlığı 50-210 ton arasında değişen, aynı zamanda 750 KW-3 MGW arasında elektrik üretebilecek kuleler imal edilmektedir.

 Gesbey, ürünlerini  yüzde 50 oranında Türkiye pazarı başta olmak üzere; Almanya, Belçika, Brezilya, Fransa, İspanya, İtalya, Kazakistan, Romanya, Polonya, Ukrayna ve Yunanistan gibi ülkelere ihraç etmektedir.

 Gesbey, 2019 yılının haziran ayında kurduğu Ar-Ge Merkezi’nde kule dizaynı yapımı için çalışmalar yürütmektedir. Bu özelliği ile rüzgar türbini kule dizaynı yapabilen türbin kule imalat firması olarak Türkiye’de ve dünyada nadir örneklerden birisidir.

Gesbey
Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Buğdaylı Köyü Taştepe Mevkii 2. Cadde No:5 Gönen Balıkesir, Türkiye
  • T: 0266 711 05 00
  • F: 0266 781 10 69
Diğer Enerji Yatırımlarımız