subject close

Otomotiv, ısı, turizm ve sigorta sektörlerinde sahip olduğumuz güçlü markalarımızla büyümeye devam ediyoruz. Büyürken insan kaynağımız da genişliyor. Bugün 4000’e yakın çalışanımızla kocaman bir aile olduk.

Baran ÇELİKCEO

Değerli çalışanlarımız ve iş ortaklarımız,

2017 yılı uzun zamandır üzerinde çalıştığımız projelerimizi hayata geçirdiğimiz bir yıl oluyor ve olacak. Bu yıl sadece Beyçelik Holding için değil, ülke ekonomisine de katkı sağlayacak girişimlere imza attık. Globalleşme yolundaki planlarımız kapsamında ilk yurtdışı yatırımımızı otomotiv yan sanayi alanında faaliyet gösteren şirketimiz Beyçelik Gestamp ile Romanya'da bir fabrika satın alımıyla gerçekleştirdik. Araç imalatında dünyada önemli bir yeri olan Romanya’daki yatırımımız global müşterilerimizle stratejik ilişkimizi de güçlendirecektir. Önümüzdeki üç yıl içerisinde devam edecek yatırımlarımız içerisinde Hot stamping ve press hatları yatırımını da kapsayan 50 milyon dolarlık yatırım da mevcut. Bu yatırım sonucunda 1000 kişiye ek istihdam sağlamayı hedefliyoruz.

Yatırımlarımızda emin adımlarla ilerlerken yaşadığımız topluma katkı sağlamak bilinciyle sosyal sorumluluk projelerimize de devam ediyoruz. Sosyal Sorumluluk projelerimizde eğitim konusu bizim için bir öncelik. Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde geleceğe umutla bakan gençler yetişiyor. Ek binası olan Rahime Çelik Spor ve Konferans Salonu öğrencilerimiz spor yapma imkanı buluyor. Uludağ Üniversitesi Beyçelik Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan gençlerimizin edindikleri bilgilerle sektörün gelişimine önemli katkı koyacakları inancındayız.  Spor alanında profesyonel kulüplerin yanı sıra amatör kulüplere de destek veriyoruz. Kadın istihdamı konusu bizim için büyük önem taşıyor. Ülkem İçin projesi kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadınlara meslek ve beceri kazandırmak adına aynı zamanda önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz bu projede hedefimiz tüm bayan kursiyerlerimize istihdam sağlayabilmek ve sektörümüzde yer alan başka firmalarda da kolaylıkla iş bulabilecekleri yetkinlikler kazandırmak. 2017 yıl sonu itibari ile üretim alanında 150 kadın istihdamı öngörüyoruz.

Otomotiv, ısı, turizm ve sigorta sektörlerinde sahip olduğumuz güçlü markalarımızla büyümeye devam ediyoruz. Büyürken insan kaynağımız da genişliyor. Bugün 4000’e yakın çalışanımızla kocaman bir aile olduk. Bu büyüme ve gelişmeyi daha kurumsal bir yapı ve örgütlenme altında yapabilmek amacıyla markamıza da yatırım yaptık.  Bu bağlamda, ilk yatırımımız ve yarattığımız ilk marka olan “Beyçelik” markasını Holdingimizin ismi olarak belirledik. Beyçelik Holding olarak Türkiye ekonomisine katkı değer sağlamak için yatırımlarımıza emin adımlarla devam ediyor olacağız.

Katkı ve desteklerinden dolayı başta tüm çalışanlarımız olmak üzere, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize gönülden teşekkür ederim.

Baran ÇELİK
CEO