Ana Sayfa


Emarc-Çelik %100 türk şirketi oldu < Geri
Beyçelik Holding ve Emarc SPA’nın  %45-%55 ortaklığı ile 1998 yılında kurulan Emarc-Çelik Otomotiv A.Ş. kuruluşundaki yüzde 55 Emarc SPA  hissesi, imzalan Hisse devir sözleşmesi sonucu Faik Çelik holding tarafından devralındı.

1998 yılında İtalyan Emare SPA ve Faik Çelik Holding ortaklığı ile kurulan Emare Çelik''in, Türkiye otomotiv sanayiinin lokomotifleri olan Tofaş, Oyak Renault ve Ford Otosan''a kapı rayları, mekanizmaları, çerçeveleri ve çarpma kutuları gibi destek parçaları üretiyor. Sac metal parçaları, roll forming ve üç boyutlu bükme yöntemiyle şekillendiren Emare Çelik''te 150 kişinin istihdam ediliyor. Yıllık 12 bin ton sac işleme kapasitesine sahip firma 7 bin 500 metrekarelik alanda üretim yapıyor.

Emarc Çelik ile otomotiv sanayiinde agresif büyüyecek

Baran Çelik, “şirketi yeni projelerde daha agresif hareket ederek, büyütmek istiyoruz“

Faik Çelik holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Baran Çelik, "Kuruluş aşamasında firmanın yüzde 45''i Faik Çelik Holding''in, yüzde 55''i ise İtalyanlarındı. Yönetim kurulunda eşit söz hakkımız vardı. 15 yıllık ortaklığımızı hisseleri devralma yoluyla sonlandırdık ve Emarc Çelik, yüzde 100 Faik Çelik Holding kuruluşu oldu.  Bu kararı, gelişen organizasyon yapımızda karar mekanizmasını hızlandırmak, yeteneklerimizi ve tecrübemizi yeni yatırımlarla desteklemek adına aldık.

Çelikform Otomotiv A.Ş.

Emarc-Çelik, hisse devri ardından isim değişikliği yaparak Çelikform Otomotiv adını aldı.

Çelikform Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çağlayan Çelik, isim değişikliği ile birlikte yaşanan değişimin tüm departmanlarda bir dinamizm yarattığını söyledi. Yeni dönemde büyüme trendine gireceklerini, Türkiye ve Avrupa''daki daha büyük projelerde güçlü bir şekilde yer almayı planladıklarını anlatan Çağlayan Çelik, Roll forming alanında Türkiye''deki birkaç fabrikadan biriyiz dedi. Kısa sürede kurumsal kimlik çalışmalarını tamamlayarak müşterilerin isteklerine yeni yüzümüzle yanıt vereceğiz dedi.
Tüm Haberler >