Ana Sayfa


Beyçelik Kız Meslek Lisesi Dünya 2.si ve Türkiye Şampiyonu Oldu < Geri
Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin başarılı sporcu kızları Bursa ve Beyçelik Holding için gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Kızlarımız, okullar arası Puanlı Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonluğunu elde etmesinin ardından, 22 Haziran’da Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleşen Dünya Liseler arası Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye’yi başarıyla temsil ederek Dünya ikinciliğini elde ettiler.

İki yılda bir gerçekleşen yarışlarda 6 sporcusuyla 12 branşta yarışan okul, 675 puan topladı. Şampiyona sonrası Bursa’ya dönen ekibi, okul bahçesinde büyük bir kalabalık ‘‘Şampiyon’’ tezahüratlarıyla karşıladı. Gerçekleşen törende, Faik Çelik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Faik Çelik, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve birçok protokol üyesi yer aldı.

Faik Çelik, şampiyon kızlara, ‘‘Türkiye’yi çok iyi temsil ederek, bu büyük başarıyı elde etmenizden dolayı sizleri kutluyorum. Sizin başarınızı kendi başarımız gibi görüyoruz ve sizlerle gurur duyuyoruz. Ayrıca bu başarıda emeği geçen öğretmenlere ve çocuklarımızın değerli ailelerine teşekkür ediyorum. Okulumuzun adı her yeni gün bir başka başarıyla karşımıza çıkıyor bu da bizleri çok mutlu ediyor’’ dedi.


Tüm Haberler >