Ana Sayfa


Bulduk Çelik Huzurevi Hizmete Açıldı < Geri

Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde yıllardır kaba inşaat halinde beklerken, Beyçelik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Faik Çelik tarafından 5 yıldızlı otel standartlarında hizmet verir hale getirilen Bulduk Çelik Huzurevi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Ağırlıklı olarak yatalak yaşlılara hizmet verecek olan 120 yatak kapasiteli huzurevi bahçesinde düzenlenen açılış törenine Faik Çelik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Faik Çelik’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Devlet Bakanı Faruk Çelik, Vali Şahabettin Harput, Bursa Milletvekilleri Altan Karapaşaoğlu, Hayrettin Çakmak, Ali Kul ve Ali Koyuncu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, İl Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker, işadamları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Faik Çelik Holdinge bağlı şirket çalışanları, çok sayıda davetli ve huzurevi sakinleri katıldı.

“Babamın huzur içinde yatacağına inanıyorum”
Yaklaşık 6 ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin metruk haldeki binayı kendisine gösterdiğini ifade eden işadamı Faik Çelik ise, “Büyük bir özen ve hevesle işe başlayıp, yaşlılarımıza yakışır bir huzurevi yaptık. Rahmetli babam Bulduk Çelik’in ismi bu huzurevinde yaşayacak. Yaşlılarımız burada mutlu bir ömür geçirdikçe babamın da huzur içinde yatacağına cani gönülden inanıyorum. Holding olarak kazandıkça paylaşma ilkesini benimsiyoruz. Paylaştıkça büyüyor; manen huzur doluyoruz” diye konuştu.

Bursa Valisi Şahabettin Harput da hayırsever işadamı Faik Çelik’in yakında Nilüfer’de bir okul inşaatına başlayacağını hatırlatarak, bu tür hayırseverlerinin katkılarının kentlerin gelişimi açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.
Konuşmaların ardından 120 yatak kapasiteli Huzurevi’nin açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri daha sonra binanın içini gezerek odaları inceledi.

 

Tüm Haberler >