Ana Sayfa


Beyçelik'in eğitime desteği sürüyor < Geri
Türkiye Büyük Millet Meclisi Üstün Hizmet Madalyası sahibi Beyçelik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Faik Çelik,  2006 yılında yaptırdığı Kız Meslek Lisesi bahçesine eşi adına iki spor salonu yaptırıyor. "Biz verdikçe malımız da işimiz de artıyor. Öbür tarafa kimse bir şey götürmüyor, biz de götürmeyeceğiz" diyen Çelik, yaptırdığı okuldan mezun olarak üniversiteyi kazanan öğrencilere burs vereceğini açıkladı.

Faik Çelik Holding tarafından yapılan ve 2006 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılan Yıldırım ilçesindeki Faik Çelik Kız Meslek Lisesi spor salonu ile çok amaçlı salona kavuşuyor. Yaptığı yardımların sürekliliğine önem veren Faik Çelik, salonların 2011-2012 eğitim öğretim yılına yetişeceğini müjdeledi.

Salonların protokol imza töreni Bursa Valiliği'nde yapıldı. Törende konuşan Vali Şahabettin Harput, "Ölümsüzler kervanına bir altın halka daha ekliyoruz. Daha evvelki yıllarda eğitim alanında çok güzel hizmetlere imza atan ve bu yıl yaptığı onurlu ve hizmetler dolayısıyla TBMM Üstün Hizmet Madalyası alan Faik Çelik, eşi adına iki salon yaptırıyor. Her ile bir Faik Çelik lazım. Bu eserlerle hayırsever işadamımız ölümsüzleşiyor." dedi.

Çelik, üniversiteyi kazanan öğrencilere burs verecek

Çelik, salonlara eşi Rahime Çelik'in ismini verdiğini belirterek, "Bursa'da yetişmiş bir sanayici olarak elimizden gelen tüm gayretleri gösteriyoruz. Üniversiteyle spor salonunu bu yıl sonu itibariyle bitirmeyi hedefliyoruz. Merkez Nilüfer ilçesi Çalı Mahallesi'ne de bir endüstri meslek lisesi yaptıracağız" diye konuştu.

Yaptırdığı Faik Çelik Kız Meslek Lisesi'nden mezun olarak üniversiteyi kazanan öğrencilere burs vereceğini açıklayan işadamı Çelik, Faik Çelik Holding olarak her yıl 150 öğrenciye burs verdiklerini belirtti.
Tüm Haberler >